Dívka byla u strýce na prázdninách. U soudu vypověděla, že po ní strýc chtěl, aby se před ním předváděla v plavkách, a naléval jí alkohol. Několikrát si na ní vynutil pohlavní i orální styk pod pohrůžkou násilí. Ve dvou případech se dožadoval i análního styku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Předseda soudu Aleš Holík řekl, že senát soudu shledal odvolání jako nedůvodné. „Krajský soud provedl všechny relevantní důkazy řádně a ani proti právní kvalifikaci nelze mít výhrad,” uvedl Holík. Muž byl nejprve obviněn z pohlavního zneužívání mládeže, krajský soud ale čin překvalifikoval na znásilnění. „Minimálně v jednom případě, spíše ale ve třech nutil násilím poškozenou k pohlavnímu styku,” dodal Holík.

„Nic takového se nestalo, ona si to všechno vymyslela,” hájil se muž. Chtěla tím prý potrestat matku za to, že ji dala do výchovného ústavu, protože chodila za školu. U Krajského soudu v Ústí nad Labem, který ho v dubnu odsoudil, figuroval jako jeden z důkazů telefon, v kterém byly fotky znásilňované dívky. „Ten telefon byl mojí přítelkyně, přece bych si nefotil na její telefon takové fotky,” snažil se vyvrátit rozhodnutí muž.

Kradla mu prý cigarety a peníze

Podle něj byly s dívkou jen problémy, z domu se ztrácely peníze, kradla mu cigarety. „Jednou jsme si cigarety s družkou schválně spočítali, bylo jich v krabičce sedm. Když jsme se vrátili od sousedů z grilovačky, byly tam čtyři. S brekem mi několik hodin zapírala. Potom, co jsem ji nechal přenosit po jedné zámkovou dlažbu z palety, se přiznala,” popisoval problematický vztah s neteří její strýc.