„Ničeho jsem se nedopustil, výpovědi svědků proti mně jsou nepravdivé, nikomu jsem nevyhrožoval, to manželka mě začala kontaktovat. Celé je to vykonstruované,“ hájil se před soudem muž.

Senát v čele s Markétou Jirsovou ale neměl pro jeho odvolání pochopení. „Námitky obžalovaného jsou zcela nedůvodné, soud rozhodl zcela bez pochybností,“ konstatovala Jirsová.

Žena v nesnesitelném soužití trpěla od začátku roku 2013. Kromě vulgárních urážek musela od svého muže snášet časté kontroly v zaměstnání nebo prohlížení nákupních lístků. Protože si její manžel myslel, že má milence, zabavil jí spodní prádlo, zakazoval nosit upnuté oblečení a vyhodil jí antikoncepční pilulky. Nakonec ji začal i bít.

Všechno vyvrcholilo v polovině května, kdy žárlivec po další hádce při obědě přitiskl horký smažený sýr ženě na obličej. Po rozchodu a poté, co mu soud zakázal ženu kontaktovat, se přesto dál potuloval v její blízkosti, nadával jí, že už nemá snubní prsten, a vyhrožoval, že se postará, aby přišla o děti. Nakonec ještě přidával výhrůžky, aby si dávala pozor na balíčky.