Vražda otřásla vesnicí loni 30. října. Po devětatřicetileté ženě zůstala ve Skřipově rodina se dvěma dospívajícími dětmi. Ke zločinu došlo v době, kdy byli všichni zaměstnanci obecního úřadu, který se nachází ve stejné budově jako pošta, ještě v práci. Až doposud se zdálo, že vražda vzhledem ke značnému časovému odstupu zůstane neobjasněná.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Policie si pro muže přišla ve středu, ve čtvrtek skončil ve vazbě. Jak zjistilo Právo, jde o místního občana, svobodného mladého muže. „Žije u rodičů. Je spíše problémový, nikde nepracoval a povídá se, že je závislý na drogách. Když se to loni stalo, polovina vesnice si myslela, že by to mohl udělat on. Pak to nějak utichlo a teď, když si pro něj přišli, je to pro všechny obrovský šok,“ řekl jeden z místních občanů, který se ale nechtěl blíže o celé věci bavit. Rodiče podezřelého jsou prý slušní lidé.

Ctít presumpci neviny

S ženou se prý zatčený muž určitě znal, ale spíše jen od vidění. „Vesnice je rozdělena půl na půl. Někteří tomu věří, někteří ne,“ dodala další žena.

Také starosta obce Radim Čech se nechce o celé věci příliš bavit. „Pocity lidí v obci jsou spíše rozporuplné. Je to velmi citlivá záležitost, a pokud ten člověk není odsouzený, měla by se ctít presumpce neviny. Ani nevíme, jestli se k činu přiznal, takže nechci vynášet žádné soudy“ řekl starosta.

Policie odmítá prozradit cokoliv bližšího. Nechce potvrdit ani to, že vražda byla loupežná. „Vzhledem ke stádiu vyšetřování a okolnostem případu v tuto chvíli nebudeme sdělovat další podrobnější informace,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.