„Všichni se můžou ze... z novýho gtačka! Hmmm, já už pár let hraju takový malý gtačko venku, takže z toho zas tak odvařenej nejsem,“ napsal 17. září na profilu Marek P.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Jak policie krátce po nehodě zjistila, černé BMW patřilo právě jemu. V autě nenašla žádné zbraně ani drogy. O dva měsíce dřív se muž ze Smíchova na profilu chlubí fotografií tachometru, který ukazuje rychlost auta 270 km/h. Píše k tomu, že nemá čas a jede na Máchovo jezero.

 

FOTO: Facebook

Z veřejně dostupných informací na internetu lze zjistit, že mladý muž má od roku 2011 živnostenský list. Jako vykonávané činnosti uvádí přípravu staveniště, zprostředkování velkoobchodu, ubytování, činnosti reklamních agentur a další. Podnikání údajně také vystudoval.

Hrozí mu až šest let

Nehoda se odehrála v úterý po půl páté ráno. Mladá dívka stála na autobusové zastávce, když se z ulice Elišky Peškové vyřítilo černé BMW, které vjelo na chodník a smetlo ji. Řidič zastavil na druhé straně křižovatky a utekl. Dívku začali okamžitě oživovat svědci, ale i přes pomoc záchranářů nakonec podlehla devastujícím zraněním.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Tragická nehoda na náměstí Kinských v Praze

Policie v úterý odpoledne zveřejnila fotografii Marka P. a požádala o pomoc při pátrání. Uvedla přitom, že muž má jako poznávací znamení tetování Smíchov a Black Sheep. Mladík se kolem osmé hodiny večer přihlásil na jedné z policejních služeben sám. Nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Tetování na pravé noze

Tetování na pravé noze

FOTO: Policie ČR

Je podezřelý z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem auta. Hrozí mu za to až šest let vězení. Obviněn zatím nebyl. Další informace k případu policie zatím nezveřejnila.

Video

Řidič v BMW srazil dívku, pak utekl. Zdroj: Novinky