Vyšetřování a znalecké zkoumání prokázaly, že Bartošová na konci dubna odešla sama a dobrovolně z domu k rybníku a následně k trati. Strojvedoucí, který jel směrem na Benešov, policii popsal, že uviděl člověka v kolejišti, okamžitě použil rychlobrzdu a začal troubit. Chodec ale podle jeho slov zareagoval tak, že se položil napříč kolejištěm.

„Střetu již strojvedoucí nemohl zabránit a vlak do ležícího těla narazil. Kriminalisté na místě okamžitě zjišťovali totožnost zemřelé, kdy bylo pojato podezření, že by se mohlo jednat o zpěvačku Ivetu Bartošovou. Následně provedená DNA expertiza totožnost zpěvačky potvrdila. Po ohledání místa činu bylo tělo převezeno do Ústavu soudního lékařství k provedení soudní pitvy,“ popsala další postup vyšetřovatelů mluvčí policie Andrea Zoulová.

Video

Iveta Bartošová zemřela na železniční trati u Uhříněvsi. Zdroj: Novinky

Vyšetřování neodhalilo, že by se na smrti podílela jiná osoba, ani další skutečnosti, které by vedly k podezření ze spáchání trestného činu. Policisté vyslechli desítky osob, svědků, kteří měli vztah jak k místu neštěstí, tak k Ivetě Bartošové.

Žádné stopy po sebeobraně 

„K případu bylo učiněno několik trestních oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy, či trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, kterými se policejní orgán také zabýval,“ konstatovala Zoulová.

Video

Lidé přinášejí květiny k domu Ivety Bartošové. Zdroj: Novinky

Na těle Bartošové nebyly podle policie žádné stopy po sebeobraně či napadení. „Bezprostřední příčinou smrti bylo drtivé poranění hlavy, drtivé poranění chodidla, drobné oděrky a podkožní krevní výrony, přičemž tato poranění vznikla působením tupého násilí velké intenzity, a lze je velmi dobře vysvětlit přejetím koly vlakové soupravy s následným smýknutím těla,“ shrnula mluvčí policistů.

Podle ní toxikologický rozbor ukázal, že zpěvačka nebyla pod vlivem alkoholu ani jiných těkavých látek.