Jednačtyřicetiletá žena se s čtyřiatřicetiletým cizincem seznámila na dovolené v Karibiku, společně se pak po několika měsících odstěhovali do Prahy. Minulý týden se rozhodla, že přítele opustí. Šokovaný muž v metru ženu okamžitě napadl. Kriminalisté ho dopadli a obvinili z výtržnictví, pak ho propustili na svobodu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Češka se částečně odstěhovala. Cizinec jí ale začal vyhrožovat, že pokud nedostane 200 tisíc korun na cestu do rodné země, zničí její majetek. Domluvili se na schůzce v bytě, kde měla ještě několik věcí. To ale netušila, jaké peklo ji čeká.

Muž vyhrožoval mačetou a sekáčkem

Muž vyhrožoval mačetou a sekáčkem.

FOTO: Policie ČR

„Muž chtěl nejprve přeložit do češtiny SMS zprávy z jejího služebního mobilu, žena to ovšem odmítala, a tak začala strkanice o telefon. Několikrát ji udeřil do obličeje a tahal za vlasy. Mobilní telefon potom rozbil o stůl a začal se sápat po služebním notebooku. Žena se snažila bránit počítač, schytala přitom několik ran pěstí a dlaní do obličeje, útočník ji dokonce surově tahal za uši a vlasy, až notebook vytrhl a zničil,“ popsala ve čtvrtek mluvčí policie Jana Rösslerová.

Hrozil sekáčkem

To ale nebyl konec. Následovaly výhrůžky sekáčkem na maso, kterým jí šermoval před obličejem, a mačetou. Když se chtěla dostat k oknu, cizinec ji povalil a začal brutálně mlátit a škrtit. Strhal z ní oblečení, kroutil jí ruce a vyhrožoval zlámáním nohou.

Počítač agresor zlikvidoval

Počítač agresor zlikvidoval.

FOTO: Policie ČR

„Agresor ze sebe během svého běsnění chrlil smršť otázek směřující k obviňování z nevěry, žena proto v obavě o svůj život předstírala provinění, omlouvala se a snažila se muže jakkoli uklidnit, což jí nakonec zachránilo život,“ shrnula Rösslerová.

Muž vyhrožoval mačetou a sekáčkem

FOTO: Policie ČR

Ani tím ale utrpení ženy neskončilo. Násilník ji celou noc sledoval, ráno svolil, že může jít do práce, ale pod podmínkou, že on půjde s ní. Kolegové v práci posléze zavolali kriminalisty.

Povedený přítel si vyslechl obvinění ze sedmi trestných činů, mimo jiné z loupeže a nebezpečného vyhrožování. Hrozí mu až deset let ve vězení, policie žádá po soudu uvalení vazby.