Nejpřísnější trest dnes dostal Daniel Roub (26), který akce inicioval. Do vězení pak s ním půjde Martin Lehár (22), který podle Roubova návodu krádeže fakticky prováděl.

Pavel Kallo (22) má dvouletý trest podmíněně odložený na tři roky, neboť pomáhal ukrýt jeden z vozů a sháněl na něj kupce. Nakonec Lucie Valášková (20), která se zločinů účastnila jako Roubova přítelkyně, byla potrestaná tříletým vězením podmíněně odloženým na pět let.

Zachránila dceru na poslední chvíli

"Soud rozhodoval o vině i trestu především na základě výpovědi Lehára a Valáškové, což pro oba znamenalo polehčující okolnost. U Rouba a Lehára byly uloženy tresty nad spodní hranicí trestní sazby. Pokud by nebyli dopadeni, v trestné činnosti by jistě pokračovali," uvedl v odůvodnění předseda senátu Milan Štejr.

Obžalovaní ukradli celkem tři mercedesy - dva v Plzni a jeden v Praze. V metropoli si Lehár vyhlédl řidičku, která s autem vyjela před dům v Praze. Do očí jí nastříkal slzný plyn a sebral klíčky od auta. Žena na poslední chvíli vytáhla z vozu svou sedmiletou dceru. [celá zpráva] Zbývající poškození byli občané Německa. [celá zpráva]

Rozsudek zatím není pravomocný.