„Přemýšlela, kdo mohl statisícové úspory vzít. Když postupně vyloučila členy rodiny včetně nemocného manžela, oznámila krádež policii,“ popsala policejní mluvčí Hana Klečalová. Případ začali vyšetřovat jičínští kriminalisté.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Nic ovšem nenasvědčovalo tomu, že by se do domu někdo vloupal. Dveře a okna byly neporušené a ani zámky nenesly stopy násilí. Zkušený kriminalista, který se případem od samého začátku velmi intenzivně zabýval, došel k závěru, že peníze musel vzít někdo z rodiny,“ popsala mluvčí.

Indicie ukazovaly na nemocného manžela. Muže našla manželka v době, kdy peníze zmizely, bezvládně ležet venku za stodolou.  Nezbylo tedy nic jiného než svolat celou rodinu včetně dětí a začít hledat. Všichni společně prohledali rozlehlou usedlost metr po metru.

Úspěch se dostavil po několika hodinách. Peníze našli schované ve dřevníku. „I když se to zprvu zdálo nepravděpodobné, peníze opravdu vzal z trezoru nemocný manžel. Na zprávu o jejich nálezu nereagoval a rodině i policistům tvrdil, že o ničem neví. Přitom se na nikoho z nich nepodíval a jen pronesl, že si chtěl něco koupit,“ doplnila Klečalová.