"Nebudu vypovídat," řekl Celta před soudem. "Vůbec nechápu, proč to holky říkají. Všechno si vymyslely. S jejich rodiči jsme byli přátelé," uvedl po svém zadržení do policejního protokolu.

"Na ubytovnu za mnou chodili školáci. Kouřili tu, ale nikdy nepili alkohol. Buď jsem jim půjčoval klíče od pokoje nebo jsem byl několikrát s nimi," četl předseda soudu jeho výpověď z protokolu.

Dívka porodila syna

První obvinění ze znásilnění přišlo od 13leté Markéty. U té totiž lékařka odhalila, že se nachází v pokročilém stadiu těhotenství. Markéta u výslechu policistům řekla, že ji Celta k sobě vylákal na ubytovnu, povalil na postel a znásilnil. Expertizy vzorků DNA však vyloučily, že je Celta otcem malého Davida, který se narodil v prosinci roku 2001. Policisté otcovství přisuzují mladíkovi, se kterým nezletilá v té době chodila. Dívka však na znásilnění Celtou trvá.

O něco později oznámila znásilnění 14letá Lada. "Celta mě začal v pokoji osahávat, pak mě násilím svlékl a znásilnil," tvrdila tenkrát dívka policistům. Celta však trvá na své nevině. Teď bude záležet na soudu, jak pádné důkazy přinese, aby mohl obžalovaného poslat poosmé za mříže. Rozsudek je očekáván v polovině března.