„Hlídka v areálu našla poškozené vstupní dveře a šedesátiletého strážného s pohmožděninami v obličeji. Pracovník ostrahy velmi špatně komunikoval, pouze jim sdělil, že ho brutálně napadl agresivní holohlavý muž, bil ho pěstmi do hlavy, kopal jako smyslů zbavený a z místa pak ujel na jízdním kole,“ řekla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Chtěl projet uzavřeným areálem, já ho tam ale odmítl pustit, tak začal křičet a pak mě napadl.napadený vrátný

Strážci zákona ho vyrazili hledat a záchranáři si vzali na starost vrátného. Během několika minut polonahého útočníka zahlédli. Ten okamžitě zaujal bojový postoj a kopal kolem sebe. Na výzvy reagoval po svém: „Kašlu na vás, košťata!“

Hlídka mu proto do očí nastříkala slzák, který se minul účinkem, a tak přišel na řadu teleskopický obušek. „Policisté museli provést obuškem takzvaný navolňovací úder a za pomoci páky ho svedli na zem,“ popsala Rösslerová. Muž poté putoval na služebnu.

Rozbitá výloha

Rozbitá výloha

FOTO: Policie ČR

Napadený strážný policistům při výslechu uvedl: „Útočníka znám od vidění. Chtěl projet uzavřeným areálem, já ho tam ale odmítl pustit, tak začal křičet a pak mě napadl.“ Přístroj na měření alkoholu ukázal přes dvě promile. Policisté později zjistili, že agresor po svém útěku napadl také mladíka, který kouřil před domem v Papírenské ulici.

„Muž byl od roku 2003 celkem osmkrát soudně trestaný, a to za násilnou trestnou činnost. Má na svědomí trestné činy jako ublížení na zdraví, výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Nyní mu přibylo obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci,“ doplnila mluvčí policistů.

Útočníkovu psychiku posoudí před soudem ještě psychiatři.