„U zpěváka Michala Hrůzy došlo k probuzení z umělého spánku. Jeho stav je stabilizován. Děkujeme všem za projevenou podporu, které si velmi vážíme," uvádí se na internetových stránkách zpěváka.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Mohu potvrdit, že došlo k probuzení pacienta z umělého spánku. Jeho stav je stabilizovaný, více nemůžeme s ohledem na přání rodiny sdělit,“ řekla Právu mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová.

Probuzení zpěváka Novinkám bez podrobností potvrdila i jeho manažerka Martina Tůmová.

Místo, kde Michal Hrůza asi po potyčce zůstal ležet.

Místo, kde Michal Hrůza asi po potyčce zůstal ležet.

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

Michal Hrůza původně působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit. Na koncertech ale dosud stále hrál písně z repertoáru své bývalé kapely. Je také autorem písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice.

Hrůza po koncertě na Festivalu v ulicích trávil noc v jednom z barů ve Stodolní ulici. Po půlnoci na 17. července se před jedním z nich dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let, kteří se spolu prali. Zpěvák je podle svědků chtěl uklidnit. Když se mu to nepodařilo, rozhodl se zavolat policii.

Video

Videoklip: Michal Hrůza - Namaluj svítání

V tom okamžiku jej oba mladíci napadli. Policie je dopadla za pár dnů. Obviněni byli z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. Oba skončili ve vazbě a hrozí jim až dvanáct let vězení.