Obviněný 45letý šofér škody řádil loni v srpnu na komunikaci R6 mezi obcemi Březová a Nové Sedlo na Sokolovsku. „Ve směru na Karlovy Vary nejdříve předjel osobní vozidlo značky Ford, před kterým poté začal prudce brzdit,“ sdělila v úterý Právu policistka Kateřina Krejčí.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Poprvé se šoférovi fordu podařilo rychlým manévrem střetu zabránit. Podruhé už ale útoku agresivního řidiče neunikl. Obviněný totiž zastavil u krajnice tak, aby ho muž ve fordu opět předjel. „Obviněný se poté rozjel a zezadu do vozidla přední částí svého vozu narazil,“ dodala Krejčí s tím, že obviněný bez zastavení pokračoval dál v jízdě směrem ke Karlovým Varům.

Během chvíle následovala stejná situace jako v případě fordu. Tentokrát útokům čelil šofér volkswagenu. I ten se nebezpečnému vybdrždění dokázal vyhnout. „Obviněný řidič opět zastavil u okraje a poté, co řidič vozidla Volkswagen projel kolem něj, se rozjel a zezadu do jeho auta přední částí svého vozidla narazil,“ popsala Krejčí.

Silniční pirát na vozidlech způsobil škodu přesahující 150 tisíc korun. Během jeho nebezpečné jízdy naštěstí nebyl nikdo zraněn.