Sám Komárek na dotaz Práva nereagoval, jeho odchod z citlivého postu ale potvrdil dobře informovaný zdroj z nejvyšších pater policie.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Plukovník Komárek mě informoval, že svůj post opouští z osobních důvodů, které jsem vyslechl a plně je respektuji. Také jeho práce si velmi vážím. V době jeho působení se podařilo Útvar odhalování korupce a finanční kriminality stabilizovat. Splnil také nesmírně důležitou roli při přípravě a uzavírání dohody o potírání daňové kriminality, tzv. daňové ´Kobry´,“ citovala mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková na webu policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Ten s Komárkem nadále počítá v řídících funkcích policie.

Útvar podle Tuhého dočasně povede náměstek ředitele pro výkon Jaroslav Vild. O kompletním vedení by se mělo rozhodnout na podzim.

Komárka loni tvrdě kritizoval tehdejší ministr vnitra Martin Pecina a požadoval jeho odvolání.