„Muž si vyslechl obvinění z trestných činů neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví s trestní sazbou odnětí svobody ve výši až osm let,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Soud v úterý odpoledne poslal na návrh policie podezřelého cizince do vazby. Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová ČTK řekla, že byla uvalena takzvaná útěková vazba. Tu soudy obvykle ukládají z obavy, že podezřelý uprchne nebo se bude skrývat, aby se tak trestnímu stíhání nebo trestu vyhnul.

Nehoda se odehrála v neděli ráno v Hybernské ulici. Řidič narazil do zaparkovaného auta, které odmrštil na chodník. Tam se zrovna nacházela skupina čtyř mužů a dvou žen. Chodci byli středně těžce zraněni. [celá zpráva]

Šofér utekl, policisté ho ale zanedlouho dopadli také díky tomu, že v autě nechal doklady. Nadýchal 1,47 promile alkoholu.