Násilníka se podařilo dopadnout díky medializaci případu, kdy ho poznala žena, která informace o jeho totožnosti předala kriminalistům. Pětapadesátiletý Slovák byl již sedmkrát trestán pro násilnou trestnou činnost. Podle policie je vznětlivý a agresivní.

„Při výslechu například uvedl, že už mu nezáleží na životě, a že když ho policisté pustí na svobodu, tak je schopný klidně někoho pobodat nebo zabít,“ řekl mluvčí policie Jan Daněk.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Útočník pořezal v centru Prahy dva lidi. Zdroj: Policie ČR

Protože muž nespolupracuje, prosí policisté o pomoc veřejnost. Na linku 158 přijmou jakékoliv informace k muži na fotografiích, které povedou ke zjištění místa, kde pobýval, přespával nebo svědectví někoho, kdo jej zná. „Tyto informace mohou být klíčové pro další vývoj případu,“ doplnil Daněk.

Útok se v centru Prahy odehrál 26. dubna na Národní třídě. Slovák napadl dvaašedesátiletého Itala a devětadvacetiletou Češku. Z ničeho nic k nim přiskočil a bezdůvodně na ně zaútočil ostrým předmětem, kterým oba pořezal v oblasti obličeje.

Ženě způsobil několikacentimetrovou řeznou ránu na krku pod pravou čelistí a muži velmi hlubokou, osm centimetrů dlouhou řeznou ránu na tváři. [celá zpráva]