Muž byl převezen do Prahy, kde ale policisté při výslechu zjistili informace, které vrhly na případ jiné světlo.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

”Na základě těchto informací nakonec nedošlo k obvinění zmiňovaného mladíka, a to minimálně do té doby, dokud nebudou tyto skutečnosti kriminalisty ověřeny. Tedy buď zcela jednoznačně potvrzeny, nebo jednoznačně vyvráceny,” uvedl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan

Mladík tvrdí, že v době, kdy měl útoky spáchat, byl v zaměstnání ve Zlíně, což podle TV Prima písemně potvrdil jeho zaměstnavatel. Mladík tvrdí, že muž na záběrech z metra je mu jen velmi podobný.

Tři útoky na ženy

Násilník má na svědomí tři sexuální útoky. V prvním případě si na nástupišti ve stanici Muzeum počkal na to, až si jím vytipovaná žena nakročí k nástupu do vlakové soupravy. Pak sáhl ženě pod minisukni na genitálie a potom okamžitě utekl. „Napadená atak hodnotila jako velice nepříjemný, ale hlavně jako značně bolestivý,“ uvedl Hulan.

K druhému případu došlo na Můstku, kde si dvaadvacetiletý násilník nejdříve několik minut vybíral oběť, kterou se stala dívka v minisukni opouštějící metro.

Třetí napadení se stalo u schodů ve vestibulu opět na Muzeu, kde natlačil mladou dívku ke zdi, nadzvedl jí sukni a osahával genitálie. "Dívka se ale bránila a velice nahlas zakřičela. Toho se útočník zalekl a utekl," doplnil Hulan.

Útoky se odehrály 5. května, 18. června a 3. července.