„Trestní stíhání jsme zahájili na základě znaleckých posudků,“ potvrdil Právu šéf klatovské policie Jan Myslivec. Doplnil, že obviněný muž si proti rozhodnutí policie podal stížnost, o které bude nyní rozhodovat státní zástupce.

Autobus s padesátkou lyžařů havaroval 16. února v serpentinách asi šest kilometrů za Javornou směrem na Železnou Rudu. „Srazili jsme se bočně s pluhem, chvíli jsme ještě jeli a pak se autobus převrátil do příkopu. Menší děti začaly křičet. Vylezl jsem ven oknem a zavolal záchranku,“ řekl Právu na místě jeden ze svědků. [celá zpráva]

Video

Na Klatovsku havaroval autobus plný dětí, pro dvě letěl vrtulník. Záběry ze 16. února 2014. Zdroj: Patrik Biskup, Právo

Jedna žena si poranila páteř

Mezi prvními dorazili k nehodě záchranáři z horské služby. „Když jsme přijeli na místo, většina cestujících už byla mimo autobus. Uvnitř ležela na boku mezi sedadly zraněná žena, kterou jsme společně se zdravotníky a hasiči vyprostili zadním oknem a přenesli do vrtulníku,“ sdělil Právu horský záchranář Jan Pospíšil.

Podle zasahujícího lékaře Jana Zahradníka bylo několik dalších dětí potlučeno a otřeseno, ošetřeny byly na místě. Z nemocnice byli nakonec všichni propuštěni do domácího léčení až na jednu ženu, která měla poraněnou páteř.