Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až dvanáctileté vězení. Jak dívka, tak i on patří do romské komunity.

Jak včera vyplynulo z hlavního líčení, holčička ten den po škole odešla odpoledne k babičce Mizera. Tam se s ním chvíli bavila a pak ji přemluvil, aby s ním jela za jeho přítelkyní. Místo toho ovšem svou Škodu 105 obrátil na Prahu, a tam kdesi na parkovišti zakoupil pervitin.

Na zpáteční cestě pak několikrát v minulosti trestaný Mizer podle obžaloby zastavil v lesíku na místě zvaném Cikánka, kde si nabral do stříkačky drogu. Tu si píchl nejdřív sám a pak "po překonání dívčina odporu" bodl dávku i jí.

Dívka potom omdlela a když se probrala, tak prý byla nahá a mezi nohama měla krev. Ještě si pamatovala nahé mužské tělo. K matce domů se holčička vrátila asi v osm večer, místo obvyklé půl páté až půl šesté.

Přivezla ji Mizerova babička a děda. "Byla úplně nadrogovaná, vůbec nereagovala, nemohla chodit, pak upadla na zem," vzpomínala její matka u soudu. Prý byla navíc úplně od krve. "Jeho babička nám řekla, že to udělal on," vykládala dál a ukázala prstem směrem na obžalovaného.

Usvědčuje ho DNA

S dcerou prý vzápětí odjela nejdřív na policii a pak do nemocnice, kde si holčičku několik dní nechali. Ta prý ze začátku zadrhávala v řeči, vzpamatovávala z šoku, měsíc chodila na psychiatrii.

"Pořád se bojí chodit z domu, někdy ve spánku brečí a volá, že se bojí," říkala matka. Obžalovaný Mizer, který více než rok bere pervitin a od svých 18 let je nezaměstnaný, o incidentu mlčí. Naposledy vypovídal před policií, kde obvinění odmítl.

Podle žalobkyně Miloslavy Zagarové existuje jasný důkaz proti Mizerovi. "Na dívčiných kalhotkách se našly stopy jeho DNA," uvedla. Zda nyní třináctiletá žákyně sedmé třídy před soudem promluví, není zatím jasné. Soudkyně Oldřiška Rysová to chce zvážit po poradě se znalci.