Kolize se stala na rovném úseku kousek od obce Skelná Huť ve směru na Svatou Kateřinu. „Před pravotočivou zatáčkou řidič najel do protisměru ve chvíli, kdy údajně manipuloval s mobilním telefonem, a střetl se s protijedoucím fiatem,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová. Muž za volantem dodávky po nárazu strhl řízení do příkopu, kde se auto zastavilo až o strom.

Výsledky dechové zkoušky hovořily jasně. „U řidiče fiatu byla dechová zkouška negativní, ale u 48letého řidiče byla pozitivní, a to 3,88 promile,“ dodala Ladmanová. Muž byl převezen k lékařskému vyšetření, kde ale odmítl odběr krve.

Viník nehody je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximálně tři roky vězení. Vzhledem k tomu, že došlo i k poškození komunikace, škoda se vyšplhala na částku 460 tisíc korun.

Chytili další dva opilce 

Jen o několik hodin dříve policisté na Klatovsku zadrželi řidičské průkazy dalším dvěma opilým řidičům. Při silniční kontrole v Horažďovicích 23letému muži, který nadýchal 1,61 promile, a 65letému muži v Sušici. Ten přední částí svého fordu fiesta naboural do zaparkované octavie.

„Řidič z místa odjel a zastavil na louce v lokalitě Za Vodojemem. Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce a alkoholtester naměřil 2,74 promile alkoholu,“ upřesnila Ladmanová.