„Pracovnice call centra volala 57letému muži, který bydlí v Novém Jičíně, aby mu nabídla produkty. Muž jí ale sdělil, že se chce zabít. Operátorka policie, na kterou se pracovnice ihned obrátila, následně přivolala místní policisty, kteří našli muže silně opilého doma,“ řekla ve středu Novinkám mluvčí policie Jana Rösslerová. Doplnila, že nešťastník byl převezen do nemocnice.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Takové štěstí ale neměli tři muži, kteří se rozhodli skončit s životem na různých místech Prahy. Všechny tři našli oběšené jejich rodinní příslušníci nebo známí.

S dobrým koncem skončil pokus o skok z mostu Legií. Sebevrah seděl na ochozu, držel láhev alkoholu a přivolaným mužům zákona hrozil, že když se přiblíží, skočí. Na most proto dorazila sanitka i vyjednavač, kterému se podařilo muže přesvědčit a zachránit. Nakonec byl převezen na psychiatrii v Bohnicích.

Pražské policisty dále zaměstnal muž, který hrozil skokem z 11. patra, nebo pátrali po 35letém muži, jehož zoufalá matka našla doma dopis na rozloučenou. Pátrání v Kunratickém lese nakonec dopadlo dobře.