„Příčinu smrti zjistili až lékaři Ústavu soudního lékařství, kteří jednoznačně konstatovali, že ke smrti muže došlo násilným způsobem. S ohledem na skutečnost, že prošetřování případu je na samotném začátku, nemůžeme být ke způsobu smrti zavražděného jakkoli konkrétní,“ informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Detektivové ale zmapovali poslední kroky mrtvého. Muž odešel minulou středu mezi 9.–10. hodinou z domu v pražských Stodůlkách do lesa v Klánovicích, kde šel hledat poklad s detektorem kovu.

„Při odchodu zároveň avizoval, že se domů vrátí kolem patnácté hodiny. Jelikož se tak nestalo, oznámili příbuzní policistům třináctého června jeho pohřešování,“ doplnil Hulan s tím, že případ muži zákona nespojují s žádnou předchozí vraždou.

Zároveň požádal veřejnost o informace k pohybu oběti jak ve Stodůlkách, tak v klánovickém lese. Informace přijme linka 158. Muž byl střední, 174 cm vysoké postavy a měl kulatý obličej, modré oči a krátké plavé vlasy.

Jeho ohořelé tělo našel v lese poblíž Staroklánovické ulice náhodný kolemjdoucí v sobotu dopoledne. Tělo bylo značně ohořelé, a proto kriminalisté nařídili provedení pitvy, která měla odpovědět na otázku, jak muž zemřel.