"Muž se za uplynulých deset let stačil několikrát přejmenovat a v současné době je řeckým občanem s tomu odpovídajícím jménem. Důslednou kontrolou úřednice na letišti v Brně-Tuřanech byl ve čtvrtek v 18:55  zadržen při odletu do Řecka. Od cesty domů ho dělilo několik minut," uvedla policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Mluvčí brněnské cizinecké policie Roman Skřepek vysvětlil, že hledaný muž doplatil na to, že ve jménu, na které měl vystavený pas, pouze prohodil některá písmena. "Osoby se na letištích lustrují většinou podle začátečních písmen příjmení. Úřednice ale tentokrát do počítače zadala údajů více, a tak se toho podařilo toho člověka zjistit. Po ověření u ostravských kolegů, kteří na tuto osobu vedou spis, byl cestující v poklidu zatčen," dodal Skřepek.

Loupili se zbraní

Loupež se odehrála v polovině března 1994, kdy šestice mužů přepadla vozidlo s osádkou, převážející z banky mzdy pro zaměstnance strojíren. "Další jízdu jim zablokovali svým vozidlem. Jeden z pachatelů vystřelil přes skleněnou výplň pravých dveří a zasáhl do ruky člena podnikové policie, který seděl na předním sedadle," popsala Bednarčíková dramatické přepadení.

Poté podle ní přistoupil další lupič ke dveřím řidiče a po krátkém zápase mu sebral klíče od spínací skříňky. "Odemkl zavazadlový prostor vozidla a vzal dvě tašky, ve kterých se nacházely peníze. Z místa činu poté utekli," dodala mluvčí.

Vzhledem k tomu, že v průběhu přípravného řízení  se nepodařilo zjistit pobyt obviněného, bylo jeho trestní stíhání přerušeno v listopadu 1997. Po muži bylo nejprve vyhlášeno celostátní pátrání v rámci České republiky, potom byl o pomoc požádán i Interpol.