Předmětem dalšího šetření je to, zda obdobných skutků nemá na svědomí více. Právo o tom v pátek informovala olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Na svou důvěřivost k muži doplatila koncem května dvacetiletá žena z Olomouce poté, co po půlnoci k němu nasedla do auta. "Pachatel u ní zastavil autem na Wolkerově ulici a ptal se jí na cestu k sídlišti v městské části Nový Svět. Když mu oslovená líčila, kudy má jet, požádal ji, jestli by si k němu nesedla do auta a neukázala mu cestu osobně. Žena tak učinila," uvedla Vlachová.

Při jízdě řidič zastavil u benzínové čerpací stanice, kde koupil kávu a nabídl ji i mladé ženě. "Ta po vypití upadla do stavu bezbrannosti. Muž toho využil a znásilnil ji," uvedla mluvčí. Obdobně si podle ní pachatel počínal i při druhém skutku, který mu byl prokázán.

V tomto případě však ke znásilnění nedošlo. "Muž, který je v současné době ve vazbě pro závažnou činnost obdobného charakteru, byl obviněn z trestných činů znásilnění a omezování osobní svobody. Hrozí mu až osm let vězení," konstatovala Vlachová.

Zneužitých žen je možná více

K podobnému případu omámení a znásilnění ženy došlo v Olomouci už v sobotu 22. května. Dvaatřicetiletý muž ze Zlína, který už byl z tohoto trestného činu obviněn, měl v ranních hodinách nabídnout na jedné olomoucké diskotéce džus 24leté ženě. Když jej vypila, udělalo se jí nevolno a muž jí nabídl pomoc. Nakonec však dívku znásilnil.

"Obviněný ženě ochotně nabídl odvoz. Namísto domů ji ale již v bezvládném stavu odvezl na ubytovnu, kde ji svlékl a opakovaně na ní vykonal soulož," sdělila Právu severomoravská policejní mluvčí Soňa Bradáčová. Poškozená podle ní policistům řekla, že nebyla schopna se fyzicky bránit ani křičet a tělo měla úplně bezvládné. Muž je stíhán na svobodě. Za znásilnění mu hrozí až osm let vězení.

V posledních týdnech se v Olomouci objevily informace, že omámených a znásilněných žen je více. "Vyšetřování pokračuje. Policie tímto prosí ženy, které se mohly stát obětí násilníka, aby se na ni obrátily," uvedla Vlachová.