Tragédie se odehrála 5. prosince v domě, jejž Nikola krátce obývala se svým přítelem. „Svou dceru měla opakovaně udeřit do horní poloviny těla a do hlavy. Mělo také dojít k opakovaným nárazům hlavy dítěte o zeď. Následkem toho vzniklo krvácení do mozku, kvůli kterému holčička zemřela,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Soud dívce vynesl trest v dolní polovině trestní sazby. Podle soudkyně lze příčiny hledat v tom, že měla dítě příliš brzy. „Nebyla absolutně připravená na roli matky,“ řekla soudkyně Šárka Skalská.

Dítě podle státního zástupce nebylo dlouhodobě týráno. „Tři dny před událostí soud rozhodl, že dítě bude svěřeno do výchovy babičce. To ale rozhodně nebylo z důvodu týrání. Šlo spíše o to, že holčička nevyrůstala v dobrém prostředí a že se o ni obžalovaná nestarala dobře,“ konstatoval státní zástupce. Útok, který skončil smrtí dívky, tak byl s největší pravděpodobností jednorázovou záležitostí.