Nehoda se stala v sobotu o půl šesté večer. Řidič vozidla stříbrné barvy, pravděpodobně značky Ford Focus, najel z dosud nezjištěných důvodů na okraj vozovky, kde zachytil ženu ve věku 66 let.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

„Z výpovědi poškozené a svědků události je zjištěno, že by se mělo jednat o vozidlo stříbrné barvy s registrační značkou začínající písmeny NJ. Toto vozidlo jelo po silnici 2. třídy ve směru na Kopřivnici. Zraněná chodkyně šla při levém okraji, když do ní projíždějící vozidlo částí narazilo,“ uvedl mluvčí.

Řidič podle něj bez poskytnutí první pomoci pokračoval dále v jízdě ve směru na Kopřivnici. Žena skončila v nemocnici, policie její zranění kvalifikuje jako těžkou újmu na zdraví.

„Celou událost vyšetřují novojičínští kriminalisté s podezřením ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí první pomoci,“ dodal Gřes. Policie nyní žádá o spolupráci veřejnost. „Informace k místu, průběhu i samotnému vozidlu či řidiči sdělte telefonicky na linku 158,“ doplnil mluvčí.