Jak policisté později zjistili, jedním z pytláků je místní hostinský, kterému pomáhal jeho komplic. Oba se doznali ještě k dalším dvěma krádežím ryb na stejných sádkách v minulosti. "Vím že to je průšvih. Nemá cenu zapírat," řekl do telefonu přistižený hostinský. Vysvětlení pro své jednání ale neměl. "Pro lásku k rybám to určitě nebylo," pouze dodal.

Léčku rybáři ve spolupráci s policií dlouho dopředu připravovali. "Zjistili jsme, že se nám přes noc ztrácejí ryby. Proto jsme se domluvili a nalíčili na vetřelce past, která ve čtvrtek ráno sklapla. Všechno bylo drženo ve velké tajnosti. Předem o tom věděl jen úzký okruh lidí," řekl generální ředitel a.s Klatovské rybářství Jaroslav Průcha.

Lovili podběrákem

Podle něho byly přistiženi dva pachatelé v půl třetí ráno. V šesti speciálních pytlích měli připraveno 280 kilogramů ryb. Do areálu se pytláci prostříhali skrz pletivo oplocení. "Potom jednoduše nabrali ryby do podběráků, protože v nádržích jsou pstruzi hodně na husto. Navíc, když jim i v noci hodí krmení, tak sami připlavou. Pak není problém vylovit na jeden zátah třeba třicet kilo ryb," dodal Průcha.

Podle Josefa Švece z klatovského policejního ředitelství byli na místě zdrženi dva muži ve věku  27 a 45 let. "Případ  je dál v šetření," uvedl policejní důstojník. Pytlákům hrozí obvinění z trestného činu krádeže. Vyšetřováni budou na svobodě.

Zaskočeni při lupu

Přítomností strážců zákona na místě činu byli tak překvapeni, že se nezmohli na žádný odpor a ani se nepokusili upláchnout.  "Po výzvě policistů dali ruce za hlavu.a pokorně si lehli na zem, než byli zkontrolováni," popsal  zákrok zdroj obeznámený s případem. "Nechali jsme je ryby  z nádrže vylovit a  uložit do pytlů, abychom měli v ruce nezvratný důkaz a  nedali jim šanci na vytáčky," dodal zdroj.

Podle jedné z vyšetřovacích verzí měli upytlačení pstruzi skončit na pekáči v restauracích v sousedním Německu. "Je to pro mě novinka. Nic o tom nevím a ani se k tomu nechci vyjadřovat  Mám na to svůj názor," řekl starosta Dlouhé Vsi  Milan Žitný.  Pachatele podle svých slov dobře zná, ale odmítl o nich hovořit. "Z toho mě vynechte," řekl.