Bylo chvíli před desátou hodinou večer, když si hlídka pohotovostní motorizované jednotky všimla kradené kie v Cínovecké ulici v Praze. Auto postrádal jeho majitel už několik dní, muži zákona se ho proto rozhodli zastavit.

Honičko ukončilo pole, do kterého řidič vjel.

V útěku řidiči zabránily dveře, které nešlo otevřít.

FOTO: Policie ČR

„Jeho řidič, jakmile spatřil policejní vůz, začal zrychlovat ve snaze mužům zákona ujet. To bylo pro policisty určitým důkazem toho, že si je řidič vědom toho, že není z jeho strany vše až tolik košer,“ informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Honičko ukončilo pole, do kterého řidič vjel.

FOTO: Policie ČR

Do pronásledování se postupně zapojilo několik hlídek a po dálnici D8 mířili na Mělnicko. Podle informací Novinek zloděj po sjetí z dálnice místy ujížděl rychlostí až 160 km/h. Nedaleko obce Mlčechvosty však vjel do slepé uličky, která ústila na louku. Řidič neměl šanci utéci, protože nemohl otevřít dveře, a tak zůstal uvězněný v autě.

Sedmačtyřicetiletý šofér se následně policistům přiznal, že ví, že jede v kradeném autě. „Dále k jeho osobě policisté zjistili, že za volantem sedí neoprávněně, neboť má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. I tohoto faktu si byl zadržený velice dobře vědom,“ konstatoval Hulan s tím, že za trestné činy mu hrozí až tři roky vězení.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Zloděje honili policisté i v dubnu na Třebíčsku. Pomáhal i vrtulník. Zdroj: Policie ČR