Případ začal v úterý projednávat Krajský soud v Plzni. Státní zástupkyně viní Tomeše z toho, že plánoval bývalou partnerku sprovodit ze světa zvlášť trýznivým způsobem. „Nedokázal se vyrovnat s rozchodem,“ uvedla žalobkyně Václava Brýdová.

Chtěl jsem, aby Jana byla svědkem toho, jak shořím, aby si pamatovala, co dělá s chlapama.obžalovaný Tomeš

„Cílem bylo provést sebevraždu z důvodu, že vás v lásce zradí člověk, kterému věříte,“ uvedl před soudem Tomeš. Podle něho jej přítelkyně utvrzovala v tom, že je její láska, ale ve skutečnosti to prý u ní byla neukojitelná sexuální touha.

„Já jsem si plnil povinnosti na všech frontách. Pak z ní vylezlo, že jsem byl jejím sexuálním otrokem. Prostě mě zneužívala,“ prohlásil Tomeš.

Dostal se do stresu

Dostal se prý do stresu a už to přestal zvládat. „Začal jsem přemýšlet o sebevraždě. Janu jsem z toho chtěl vynechat, nikdy jsem neusiloval o její život. Polil jsem ji benzínem, bil ji, ale neuměl bych ji zabít,“ tvrdil obžalovaný.

„Chtěl jsem, aby Jana byla svědkem toho, jak shořím, aby si pamatovala, co dělá s chlapama. Polil jsem nás benzínem, a pak už si nic nepamatuju,“ doplnil Tomeš.

Miroslav Tomeš u plzeňského soudu.

Miroslav Tomeš u plzeňského soudu.

FOTO: Patrik Biskup, Právo

Osudný den 14. října Tomeš odjel k jejímu bytu, kde na ni číhal. „Když vyšla ven venčit psa, chytil ji a natlačil do auta. Pak s ní odjel do lesa, kde jí řekl, že je to jejich konec, že už nic řešit nebudou a že to jednoduše ukončí,“ pokračovala státní zástupkyně.

Žena prožívala intenzivní strach, pocity naprosté bezmoci, hrůzu a mimořádně vystupňované útrapy.žalobce

Ženě pak nasadil pouta, která uchytil k volantu. „Pak ji a sebe polil benzínem z připraveného kanystru a vytáhl zapalovač se slovy, že to teď bude rychlé. Na prosby poškozené, aby ho nezapaloval, ji praštil do obličeje s tím, že už se o tom nebude dohadovat,“ řekla Brýdová.

Video

Policejní záběry z místa činu. Zdroj: Policie ČR

Podle něho záměru připravit ženu o život uhořením obžalovanému zabránila skutečnost, že v důsledku narkotizačních účinků odpařeného benzínu při vdechování v uzavřeném vozidle došlo u obou ke ztrátě vědomí, která trvala až do doby, než je objevila policie.

„Žena prožívala intenzivní strach, pocity naprosté bezmoci, hrůzu a mimořádně vystupňované útrapy. Nakonec skončila v péči psychiatrů,“ upozornila státní zástupkyně.