Žádost o propuštění z vazby podala Kramného advokátka Jana Rejžková. Muž je ve vazbě kvůli tomu, aby nemohl uprchnout. Podle advokátky tento důvod není na místě. Soud ale nesouhlasí a rozhodl, že ve vazbě zůstane.

Rejžková doplnila, že před časem podala i návrh na zastavení trestního stíhání. "V těchto dnech jej státní zástupce zamítl," řekla. Podobný návrh chce podávat opakovaně. "Ještě se čeká na nějaké listiny, které přišly z Egypta. Nyní se překládají. Nevím, čeho se mají týkat," uvedla.

Egypťané mají údajně podezřelého  

Dál tvrdí, že v Egyptě je v souvislosti s úmrtím Česky a její dcery vedeno trestní stíhání proti konkrétní osobě. Jde údajně o někoho, kdo v hotelu manipuloval s jedem. "Tuto informaci mám od kolegy právníka. Ještě není oficiální," uvedla.

Státní zástupce Vít Legerský to považuje za málo pravděpodobné. "Velice o tom pochybuji. Budeme se to ale snažit ověřit přes velvyslanectví v Káhiře. To je pro nás nejrychlejší kanál," řekl. Potvrdil ale, že se čeká na překlad dokumentů z Egypta. "Žádali jsme tamní úřady o zaslání kompletního spisu. Něco přišlo. Je to všechno v arabštině. Ještě ale nevíme, zda to je kompletní spis či jeho část," řekl.

Matka s dcerou zemřely koncem loňského července v hotelu v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou.

Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud. Kramný, který je ve vazbě, vinu od počátku popírá.