"Pro mě, jako dětského lékaře je celá záležitost o to bolestnější tím, že jsem zranil dítě. Hned, jak mě pustili z policejního výslechu jsem volal do krčské nemocnice, ale o stavu zraněné dívenky mi nechtěli podat informace, což vlastně ani nesmějí. Zraněné dívce i celé rodině nabídnu celoživotní pomoc," uvedl.

Holčička stále bojuje o život na dětské traumatologii pražské Thomayerovy nemocnice. Podle lékařů rozhodnou příští tři dny.

Karas, který je sám otcem dvou skoro dospělých dětí, se nevyhýbá zodpovědnosti. Po zazvonění u domovních dveří jednoho z paneláků na pražském sídlišti Háje se ozval a přes interkom komunikoval.

"Jsem z toho celý rozklepaný a nemám v tuto chvíli chuť se k tomu vyjadřovat. Je mi jako by se můj svět zhroutil. Přesto mnoho věcí neodpovídá tomu, co publikovala některá média. Rozhodně jsem nejel osmdesátikilometrovou rychlostí. Také není pravda, že jsem byl opilý tak, že bych nemohl vylézt z auta. Dveře byly nabourané a nešly dobře otevřít, navíc mám v obou kyčlích endoportézy a vystoupit z auta mi dělá potíže," řekl Právu Karas.

To, že pil alkohol, nepopírá. "Naměřená hodnota 3,28 promile se mi zdá příliš vysoká. Jak k tomu došlo, nebudu v tuto chvíli probírat. Teď sháním advokáta a brzy se vyjádřím k celému incidentu," prohlásil lékař.

Sousedi: je to slušný člověk

V domě, kde bydlí se těší výborné pověsti. "Je to slušný člověk, vždy zdraví jako první a opilého jsem jej nikdy neviděla," řekla jedna ze sousedek a druhá dodala: "Nechápu, jak se mohlo něco takového stát, pan doktor působí dojmem klidného uvážlivého člověka. Je to tragédie, jak pro dítě, tak pro něj."

Policie zatím nezahájila lékařovo trestní stíhání. "Řidič si stěžoval na technickou závadu vozidla, proto musí proběhnout expertízy. Uvidíme, jak dopadnou znalecké posudky a další výslechy svědků, protože výpovědi se rozcházejí," řekla Právu Eva Miklíková z tiskového oddělení pražské policie.

Připustila, že řidič skutečně nemusel mít v krvi 3,28 promile alkoholu. "Šlo o orientační dechovou zkoušku. Skutečné hodnoty ukáže odběr krve, kterému se lékař podrobil. Výsledky dosud nemáme. Pravda ovšem je, že byl schopen výpovědi a to je s více než třemi promile alkoholu v krvi značně nezvyklé," dodala mluvčí.

Hrozí mu pět let vězení

"Policie prověřuje podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti a také z ohrožení pod vlivem návykové látky," řekla ČTK v úterý mluvčí pražské policie Iva Miklíková. Pokud by byl lékař z těchto dvou trestných činů obviněn, hrozil by mu rok až pět let vězení.

Rozhodnutí o tom, zda bude stíhán, je možné očekávat během několika dnů. Policie již podezřelého vyslechla a nyní prověřuje jeho verzi událostí.