Žalobkyně Dagmar Šimáková požadovala pro obžalovanou trest za pokus o vraždu v rozmezí 15 až 20 let. Obhájce ženy byl naopak přesvědčený, že trestný čin může soud překvalifikovat, protože se podle něho neprokázalo, že množství fridexu bylo smrtelné a ani to, že žena chtěla své dítě usmrtit.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Strašně mě to mrzí. Pro svou dceru udělám všechno, co budu moct. Už to nikdy neudělám,“ litovala před vyhlášením rozsudku v úterý matka. Před soudem se hájila především tím, že ji manžel bil a týral.

„Dokud se nenarodila dcera, tak to mezi námi fungovalo, po měsících od porodu mě ale začal týrat a bít za každou blbost,“ konstatovala obžalovaná. Zmínila, že na muže podala několik trestních oznámení, které však potom zase stáhla, a také musela po jednom z útoků do nemocnice se zlomenou klíční kostí.

Útoky na svou ženu připustil před soudem i její manžel. Ten také uvedl, že dcera už je v pořádku a otrava jedovatými látkami na ní nezanechala trvalé následky.

Ačkoliv žena před soudem vypověděla, že trpěla depresemi kvůli tomu, že prodali auto, ke kterému měla citový vztah, a několikrát se pokusila o sebevraždu, podle znalců z oboru psychiatrie a psychologie netrpí závažnou poruchou osobnosti.