Druhý odsouzený k nepodmíněnému trestu, bývalý manažer Bytostavu Poruba Luděk Jahn, zatím výzvu k nástupu do výkonu trestu neuposlechl. Informoval o tom mluvčí Okresního soudu v Ostravě Alexandr Dadam.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

S největší pravděpodobností je to poprvé, kdy někdo z vedoucích představitelů ostravských radnic nastoupil do vězení. Rozsudek přitom nabyl právní moci už loni v létě, odsouzená si ale podala žádost o odklad nástupu do výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Když jí soud žádost zamítl, podala si ještě stížnost, což její nástup zdrželo.

„Po celou dobu se řešila otázka, zda je odsouzená zdravotně způsobila k výkonu trestu,“ potvrdil mluvčí. Podobné je to i u Luďka Jahna, který do vězení nenastoupil doposud.

Před soudem stáli tři lidé 

Jak již Právo informovalo, kvůli zmanipulované zakázce na rekonstrukci městských bytových domů v Jubilejní kolonii stáli před soudem celkem tři lidé. Hana Kalusová jako členka výběrové komise po otevření obálek s nabídkami firem přihlášených do soutěže seznámila Luďka Jahna ze stavební firmy Bytostav s nabídkami soupeřů.

Bytostav pak svou nabídku rychle přepracoval tak, aby se v soutěži dostal na lepší pozici. Třetí obžalovaný, řadový úředník Vladimír Sýkora pak pomohl soutěžní nabídku Bytostavu pokoutně v kanceláři radnice vyměnit a firma tak nakonec zakázku vyhrála.

Definitivní tečku za případem učinil odvolací senát Krajského soudu v Ostravě loni v srpnu, kdy poslal Hanu Kalusovou na tři roky na vězení. Luďku Jahnovi původní trest v délce tří a půl roku snížil na dva a půl roku nepodmíněně. Vladimír Sýkora nakonec jako jediný vyvázl s podmíněným trestem.