Otec chodí dcerku do nemocnice navštěvovat. "Chová se na první pohled normálně, je docela veselá a hraje si, kouká se na video. Ale nějaký blok asi má, protože se najednou zarazí a mlčí," říká otec, kterého osud dcerky očividně trápí, i když s ní nežije ve společné domácnosti. O tom, co se jí stalo, si s ní zatím netroufá promluvit. Podle něj Věrku propustí z nemocnice možná už začátkem příštího týdne.

Moc si přeje, aby se situace kolem jeho dcery uklidnila, aby dívenka mohla zase normálně chodit do školy a normálně si hrát. Trochu se obává toho, jak se budou k Věrce po návratu z nemocnice chovat její vrstevníci. "Víte, jak to chodí. Všude se o tom píše a mluví, tak se bojím, jak mezi děti znovu zapadne," přiznal se.

Pachatel stále uniká

"Kriminalisté po muži intenzivně pátrají celý víkend. Moc rádi bychom ho už měli, hlavně kvůli rodičům děvčete," řekla sokolovská policejní mluvčí Blažena Kašparová. Uvedla, že dívčiny boty, červené tenisky, se dosud nenašly. Policisté také neví dosud nic bližšího o klíčích, které ležely poblíž místa, kde dívku objevil náhodný cyklista. Klíče mohou, ale nemusejí s případem souviset.