„Normálně cigoška, couvání zezadu, do mě bouračka. Čtyři sta novinářů, osmnáct policejních vozů, to je hrozná prdel tady,“ volal Janoušek kamarádce po nehodě. Není tak pochyb, že o srážce se ženou věděl. Poté, co 51letou ženu v opilosti svým vozem srazil, od nehody ujel.

V den nehody Janoušek hovořil také se svým nejmenovaným známým: „Normálně jedu a kilometr před kruhákem to někdo zašlápne. Tak jsem do ní ťuknul. Vietnamka metr padesát, kopala mi do dveří a říkala, co všechno mi vyvede. Vona ti udělala dvojitej kotrmelec, trojitý salto, zlomila si ruku nohu za ušima a pod prdelí.“

Advokáti protestovali

Janouškovy telefonáty byly v době, kdy se nehoda udála, monitorovány v souvislosti s jiným šetřením. Jejich přehrání nabídla soudu státní zástupkyně Jana Kadeřábková.

Podle soudce Tomáše Kubovce to trestní řád umožňuje. Protestoval proti tomu advokát Janouška i advokát sražené ženy. Podle žalobkyně z nahrávek přímo ze dne nehody vyplývá i to, že Janoušek věděl, že mu sražená žena přelétla přes kapotu.

Z jiných zase vyplývá, jak připravoval verzi obhajoby o svém zranění hlavy, které mělo nehodě předcházet. „Obdržela jsem to nedlouho před dnešním hlavním líčením,“ vysvětlila státní zástupkyně, proč důkaz soudu nabídla až v úterý.