Uvedl to zpracovatel Aleš Vémola z Ústavu soudního inženýrství v Brně, který patří k největším odborníkům z oboru dopravního soudního znalectví.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Takhle tlustý posudek, který má 250 stran, z toho 50 stran příloh, jsme ještě nedělali,“ uvedl s tím, že i proto trvalo zpracování tak dlouho. Pracovali na něm osm měsíců. „Běžná nehoda, při níž je sražen chodec, si vyžádá posudek o dvaceti až pětadvaceti listech plus CD s fotodokumentací,“ podotkl Vémola.

Čtěte také: Sražená žena stála před autem a Janoušek o ní věděl, tvrdí revizní posudek

Znalci v posudku konstatovali, že Janoušek musel ženu, kterou srazil svým autem a vážně ji zranil, vidět. Stála před ním a v žádném případě mu náhle nevstoupila do cesty.

Jak znalci popsali průběh nehody
Janoušek podle znalců ženu srazil ve chvíli, kdy stála před jeho autem, přední částí vozu, a to v místě pravého předního světlometu. První zásah utrpěla do nohy v úrovni stehna, tento náraz ji podrazil a otočil jejím tělem. Druhý úder směřoval do zad a měl zřejmě na svědomí zlomeniny žeber. Pak žena padala přes pravý blatník porsche, byla zasažena do hlavy zpětným zrcátkem a levou částí hlavy pak dopadla na vozovku, kde zůstala ležet.

Vzhledem k tomu, že posudek nebyl dodán v původním termínu, hrozí znalcům, že nedostanou zaplacenou celou částku za jeho zpracování. „Zvážím zkrácení odměny pro znalecký ústav,“ uvedl předseda senátu městského soudu Tomáš Kubovec.

„My pracujeme za 350 korun na hodinu, což je 11 eur. V Německu pracují znalci za 70 eur na hodinu,“ podotkl dotčeně Vémola.