Věznici opustil Jonák s plnovousem a viditelně pobledlý. Na podmínky ve vězení si spíše stěžoval.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Moje první cesta povede k hrobu manželky,“ řekl přítomným novinářům. V doprovodu advokáta Jana Červenky a dcery se pak vydal směrem na Olšanské hřbitovy, kde je jeho žena pochována.

"Osmnáct let jsem se nemohl podívat k manželce na hrob," řekl. Novinářům opakoval, že je nevinný a jeho manželku zabil stejný vrah, který usiloval o život i jemu.

Ivan Jonák po propuštění

Ivan Jonák po propuštění

FOTO: Novinky

Ještě dnes v podvečer chce také navštívit Discoland Sylvie. „Je v hrozném stavu a připravte se na to, že je tam tma,“ upozornil novináře, které na prohlídku zanedbaného podniku pozval.

Podnikatel Ivan Jonák se přijel podívat na opuštěnou budovu někdejšího Discolandu Sylvie

Podnikatel Ivan Jonák se přijel podívat na opuštěnou budovu někdejšího Discolandu Sylvie

FOTO: Petr Hloušek, Právo

V rozsáhlém dopise pro deník Právo bývalý spolumajitel nočního klubu Discoland Sylvie již na konci března uvedl, že uvažuje o vydání vlastní autobiografie. Kam po svém propuštění odjede, zatím s určitostí nevěděl. Podle jeho slov se mu nabízí možnost trávit nějaký čas v domě své dcery, nebo využije pozvání své přítelkyně, která bydlí na Srí Lance. [celá zpráva]

Ivan Jonák u hrobu manželky

Ivan Jonák u hrobu manželky

FOTO: Novinky

V dopisech také opakuje, že bude usilovat o očištění svého jména. Považuje se prý za oběť justiční zvůle. „Dominantní je pocit křivdy. Jsem zde neprávem a pravý vrah zůstane nepotrestán,“ napsal Právu Jonák.

Manželku zastřelil najatý vrah

Jonák si odseděl dva roky ve vazbě hned po skutku z dubna 1994. Tehdy nájemný vrah zastřelil jeho ženu Ludwiku před stánkem se zeleninou v Praze. Od roku 1996 do roku 1998 byl na svobodě, pak ale následovalo další zadržení a v roce 2000 byl Městským soudem v Praze definitivně odsouzen na osmnáct let, verdikt potvrdil i Vrchní soud v Praze.

Ivan Jonák po propuštění

Ivan Jonák po propuštění

FOTO: Novinky

Nárok na žádost o podmínečné propuštění Jonákovi vznikl před šesti lety po odpykání dvou třetin uloženého trestu. Kromě této žádosti požadoval Jonák přes právníky v roce 2009 i nový proces. Jeho žádosti ale zůstaly bez odezvy. Samotný Jonák se k činu nikdy nepřiznal, označuje se za oběť spiknutí.

Jonák sám v roce 1994 čelil dvěma pokusům o vraždu, když mu nejprve někdo nastražil bombu pod auto a později byl postřelen do obličeje. Případy zůstaly neobjasněny.