Kriminalisté si z domku odvezli 460 rostlin marihuany vysokých kolem 40 centimetrů a k tomu ještě další 400 menších sazenic. „Podle našeho odhadu fungovala pěstírna asi dva měsíce. Teprve šest let starý dům dispozice 5+1 byl pronajat přes realitní kancelář.  Všechny místnosti, až na jednu, byly zcela zaplněny rostlinami a technikou,“ prohlásil kriminalista Pavel Hromek.

Policisté našli 800 rostlin.

Policisté našli 800 rostlin.

FOTO: Policie ČR

„Dům byl celý zatemněný, vzduchotechnika odváděla pachy, takže normální člověk nemohl poznat, že se tam něco podobného děje. Protože takové pěstování je velice energeticky náročné, podařilo se obviněnému dostat pod hodiny a na černo odebíral proud,“ dodal Hromek s tím, že interiér včetně podlah, oken i parapetů byl zcela zničen.

Vzduchotechnika odváděla výpary.

Vzduchotechnika odváděla výpary.

FOTO: Policie ČR

Policistům se podařilo pěstírnu odhalit díky tipu, že se v okolí domu pohybuje hodně Vietnamců. „Hned nás napadlo, že by tam mohla být pěstírna, takže jsme přijeli s přístrojem měřícím únik tepla, ale díky dokonalému zabezpečení domu jsme nic nenaměřili. Proto jsme začali pracovat s variantou, že jde o nelegální ubytovnu,“ konstatoval šéf vyškovské cizinecké policie Miroslav Tóth. Při zásahu vyšlo najevo, že jde o největší odhalenou pěstírnu na Vyškovsku.

„Není jen v moci policie s drogami bojovat. Naši policisté sice odvádějí dobrou práci, ale dokud se bude generovat poptávka po drogách, vždycky bude i nabídka. Společnost by se proto měla zamyslet, proč v posledních letech poptávka stoupá. Lidé závislí na drogách se pak dostanou do našich statistik i tak, že potřebují peníze a protože nejsou schopni si je vydělat poctivě, kradou a loupí,“ upozornil šéf policie na Vyškovsku a Blanensku Jiří Dokoupil.