Za život může vděčit rychlé reakci svědků, kteří muže oživovali na základě instruktáže operátorky záchranné služby.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Záchranáři byli k tonoucímu muži do Štěpánkovic voláni ve čtvrtek po patnácté hodině. Lidé našli šestapadesátiletého muže ležícího s hlavou v kádi na vodu. „Po vytažení nejevil známky života. Svědci na místě pomocí instrukcí operátorky zahájili základní resuscitaci. Péči o pacienta následně převzali profesionální záchranáři, kteří pokračovali v započatých pokusech,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Lékařce se ve spolupráci se záchranáři asi po dvaceti minutách podařilo obnovit činnost srdce, stav muže ale zůstával kritický. „Posádky následně zajistily jeho transport na anesteziologicko-resuscitační oddělení Slezské nemocnice v Opavě,“ doplnil mluvčí záchranky.

„Pacient je hospitalizován na oddělení ARO, je napojen na umělou plicní ventilaci. Jeho stav je velmi vážný, ale je stabilizovaný,“ uvedl mluvčí nemocnice Daniel Svoboda.