„Obětí je starší žena, kterou v bytě nalezl její příbuzný. Kriminalisté už šestatřicetiletého muže podezřelého z vraždy zadrželi a předali mu usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zvlášť závažného zločinu vraždy a zároveň podali krajskému státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby,“ sdělil ve čtvrtek Právu k průběhu dosavadního vyšetřování krajský policejní mluvčí Milan Bajcura.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Dodal, že s výslechem podezřelého začali policisté už ve středu, ten ale zkolaboval a bylo nutné přivolat k němu záchrannou službu, která jej odvezla do nemocnice, kde byl střežen.

Ve čtvrtek kriminalisté přerušený výslech, dokončili, a požádali státního zástupce, aby podal zmíněný návrh na vzetí muže do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí až výjimečný trest. Bajcura v této souvislosti připomněl, že zadržený muž se obdobného brutálního skutku dopustil již v minulosti, za což byl potrestán.  Propuštěn byl teprve podmínečně na přelomu loňského a letošního roku.