Muž byl obviněn z nedovoleného ozbrojování, výtržnictví, obecného ohrožení a poškozování cizí věci. Policie žádala, aby byl vzat do vazby kvůli obavám z útěku. Státní zástupce ale nakonec návrh k soudu nepodal.

„Policie navrhovala uvalení vazby pouze z jediného důvodu, a to kvůli obavám, že by mohl uprchnout. Tyto obavy ale nemáme, protože má trvalé bydliště, práci a nehrozí mu ani příliš vysoký trest,“ řekl okresní státní zástupce Libor Malý.

Dodal, že muži byly jeho zbraně zabaveny a jde jinak o bezproblémového člověka, takže ani policie nežádala vzetí do vazby kvůli obavám, že by mohl pokračovat v trestné činnosti.

Střelec pod vlivem těžké opilosti v noci na úterý poškodil střelbou sedm automobilů v ulici, kde bydlí. Než na místo dorazila přivolaná policie, šel spát. V ranních hodinách ho zadržela v jeho bytě zásahová jednotka. Motiv jeho činu policie nesdělila. Podle sousedů šlo o naprosto bezproblémového muže, který se sice před dvěma lety rozvedl a bydlel sám, nicméně nikdo s ním nikdy neměl špatnou zkušenost.