"Vytrvalý déšť vytvořil souvislé vrstvy vody na vozovkách, před vozidly se vytvářela vodní clona - tím byla snížená i viditelnost, prodlužovala se brzdná dráha vozidel, s čímž bohužel mnozí řidiči nepočítali," shrnula mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Dva mrtví

Nejčastější příčinou bylo nepřizpůsobení rychlosti momentálnímu stavu vozovky. Mezi nejtragičtější patří nehoda BMW, jehož řidič havaroval krátce před půlnocí na Štěrboholské spojce.

"Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou najel do kaluže, kde dostal smyk. Jeho vůz najel na svodidla, které přerazil a vzápětí se převrátil na poli. Po převozu do nemocnice řidič zemřel," popsala Knolová.

Druhého mrtvého si vyžádala nehoda na křižovatce ulic Svornosti a Hořejší, kde řidič Fordu Scorpio krátce po páté hodině ráno srazil chodce. Ten zraněním podlehl.

Policisté: prostě hrůza

Škodám se nevyhnuli ani samotní policisté. Při dokumentování srážky na Novořeporyjské do jejich patřičně označeného služebního auta narazil další řidič.

"Policisté řešili celou další řadu dopravních nehod se zraněním, ale i nespočet nehod, při kterých došlo pouze k drobným škodám na vozidlech. Dopravní policisté hodnotili dnešní noc jediným slovem: Hrůza," dodala Knolová.