Krejčí v lednu 1997 střelil po policistovi, který se ho se svým kolegou snažil zadržet na ochozu nákupního střediska na pražském Opatově, a poranil mu hlavu.

Případem se dvakrát zabýval pražský městský soud. Poprvé byl Krejčí viny zproštěn. Státní zástupce se proti tomu nejprve odvolal, pak však odvolání stáhl. Na podnět ministra spravedlnosti se záležitostí zabýval Nejvyšší soud, který přikázal soudu první instance, aby případ doplnil o další důkazy.

Ve druhém verdiktu byl Krejčí odsouzen za pokus o ublížení na zdraví, záměr policistu zavraždit soud neprokázal. Proti tomuto rozsudku se původně odvolaly obě strany, státní zastupitelství však dnes odvolání opět stáhlo. Odvolatelem tak zůstal pouze obžalovaný.

Rvačka při návratu z nočních podniků

Událost se stala v časných ranních hodinách, Krejčí i policisté se vraceli domů z nočních podniků. Krejčí podle rozsudku na policisty v civilu Romana Kuchaře a Michaela Vávru nejprve vystřelil z ochozu nákupního střediska. Muži se za střelcem rozeběhli a vyzvali ho, aby se vzdal.

Krejčí však podle soudu nereagoval, znovu vytáhl zbraň a strhla se rvačka. Vávra byl při tom z bezprostřední blízkosti střelen do hlavy. V bitce pak Kuchař Krejčího zneškodnil.

Podle předsedy odvolacího senátu Jiřího Lněničky je trest mírný. Soudce je toho názoru, že Krejčí se zřejmě dopustil trestného činu pokusu o vraždu, navíc i výtržnictví. "(Prvoinstanční) soud to tak měl kvalifikovat," řekl.

Rozhodnutí je konečné

Vzhledem ke stažení odvolání ze strany státního zastupitelství však vrchní soud nemohl rozsudek měnit v neprospěch obžalovaného. Krejčí naopak trvá na tom, že ho policisté pronásledovali, on chtěl mezi nimi proběhnout, byl však sražen na zem.

"Jeden z nich měl něco ostrého v ruce, zranil mě tím," řekl ČTK. Poranění hlavy bylo podle něj též způsobeno ostrým předmětem, nikoli pistolí. To však soud odmítl. "Je nepochybné, že poškozený byl střelen do hlavy zbraní obžalovaného," prohlásil soudce.

Krejčí se proti rozsudku dovolávat nebude. "Jsem unavený, trvá to moc dlouho," řekl ČTK po vynesení pravomocného rozsudku.