„Za násilí proti úřední osobě mu hrozí až šestileté vězení, vzhledem ke špatnému psychickému stavu ale skončil na psychiatrii,” sdělil mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Hlídka řidiče zastavila v sobotu ráno v obci Debř. Na pokyn prý nejdříve nereagoval a na jednoho policistu najel. Zastavil až o deset metrů dál, vystoupil z auta a v ruce držel pistoli. Policisté na něj namířili služební zbraně a on tu svou odhodil. Nechtěl se však nechat spoutat, naskočil zpátky do auta a ujížděl.

Policistu, který se ho snažil vytáhnout z vozu, při tom údajně držel schválně za ruku a několik metrů ho vláčel vedle vozidla. Poté příslušník na ujíždějící vozidlo vypálil jednu ránu, kterou zasáhl zavazadlový prostor vozu.

Řidiče výstřel nezastavil a vysokou rychlostí pokračoval směrem na Mladou Boleslav. K překvapení policistů ale nezamířil na rychlostní silnici, nýbrž do města přímo k sídlu mladoboleslavské policie. U brány vyskočil z auta, přelezl plot do areálu, vyšplhal do prvního patra budovy a vykopl okno do jedné z kanceláří. Dovnitř už nevlezl, protože zahlédl přibíhající policisty. Skočil zpátky na zem, ale zranil se, a nemohl pokračovat v útěku. Poté ho policisté dopadli.