Muž se policistům představil nejprve jako Bobby Brown, záhy ale na identitu změnil a prohlásil, že je James Bond. Modrý maják mu prý povolil „policejní generál“.

Hlídce zároveň vysvětlil, že na místě zrovna natáčí videoklip s Lucií Bílou a Petrem Hapkou. Na dotaz, kde zrovna zmínění umělci jsou, ukázal do auta na beznohou figurínu na sedadle spolujezdce a škrabošku v zadní části vozu. Muž velmi spěchal, protože byl podle svých slov zrovna na cestě do Kyrgyzstánu, kam jel natáčet reklamu pro automobilku Hyundai.

Beznohá figurína na sedadle spolujezdce byla podle řidiče Lucie Bílá

Beznohá figurína na sedadle spolujezdce byla podle řidiče Lucie Bílá

FOTO: Policie ČR

Indiáni ho naučili léčit rakovinu

„Vozidlo nemělo zrcátko a přední světlo a řidič nebyl schopen předložit řidičský průkaz,“ řekla Novinkám Rösslerová. Policisté proto jeho případ předali na příslušný magistrátní odbor, který ho bude řešit jako přestupek.

„Zároveň policisté asistovali záchranářům při převozu pána do psychiatrické léčebny v Bohnicích,“ doplnila mluvčí.

Zadržený podivín se dále policistům svěřil, že ho Indiáni v Americe naučili léčit rakovinu a leukémii. Také mu zmagnetizovali čelo, což doložil tím, že si na něm udržel krabičku cigaret.

Policisté ve voze našli také větší množství bankovek, které nejdříve považovali za padělky. Později vyšlo najevo, že jde o vietnamské pohřební peníze.