Preventista a právník ústavu Jan Rytíř v tiskové zprávě uvedl, že čtrnáctiletý chlapec vběhl v noci do klubovny a vrazil vychovateli šroubovák do krku. Vychovatelka slyšela křik a běžela se podívat, co se děje. Útočník ji povalil na zem a kopal ji do hlavy a těla. Další 15letý mladík se k útoku na ženu přidal.

"Muž ročník 1971 utrpěl drobnou ranku na krku a byl odvezen na ORL do Ústí nad Orlicí. Šlo o centimetrovou ranku, tři centimetry od tepny. Nedošlo k nárůstu hematomu na krku, pacient byl zcela kompenzován v době našeho zásahu. Ženu jsme neošetřovali," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Helena Škuligová.

Policie je na poskytování informací skoupá, případ je v samém počátku a vyšetřovatelé ještě nevyslechli všechny svědky. "Prověřujeme protiprávní jednání, ke kterému v ústavu mělo dojít," uvedla pouze policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Mladší z chlapců se po chvíli rozběhl zpět do klubovny. Vychovatelce se dalšímu mladíkovi podařilo vymanit a zamkla se ve vychovatelně a zavolala policii. Mezitím již zraněný vychovatel vyšel ven z budovy, kde se jej ujali záchranáři a policie, kteří už dorazili na místo napadení.

"Po útoku chlapci utekli ven oknem, nicméně byli po chvíli díky bleskovému profesionálnímu zásahu policistů dopadeni," uvedl v písemném prohlášení Rytíř.