„Celkem osm jednotek s devíti cisternovými automobilovými stříkačkami bojovalo s požárem až do rána,“ uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. A dodala, že jedenáct krav stihl majitel vyvést ven ještě před jejich příjezdem. Pomáhali mu policisté, kteří jeli náhodou kolem.

Požár se však rychle šířil a tři zvířata zůstala uvnitř. „Plameny šly po chvíli již střechou ven a pro zbylá zvířata se mohli hasiči vrátit až po částečném uhašení požáru. Jednu z krav se podařilo ještě zachránit a vyvést, zbylé dvě uhynuly,“ řekla.

Hořící stavení ve Sklenařicích zaměstnalo v noci hasiče na Semilsku.

Škoda na majetku byla odhadnuta na víc než milión korun.

FOTO: HZS Libereckého kraje

Roubené hospodářské stavení nebylo trvale obývané. Jedna jeho část sloužila pro uskladnění krmiva pro zvířata. Oba objekty zasažené požárem hasiči ještě dlouhou dobu dohašovali, rozebírali celé podkroví a vyklízeli uskladněné seno a slámu.

„Kromě hasebních prací se hasiči soustředili také na ochlazování další chalupy, která stála jen metr od požárem zasažených objektů. To se hasičům s nasazením všech sil podařilo. Kolem šesté hodiny ranní se jednotky postupně začaly vracet na základny,“ doplnila informace Štrauchová.

Hořící stavení ve Sklenařicích zaměstnalo v noci hasiče na Semilsku.

Hasiči bojovali s požárem celou noc.

FOTO: HZS Libereckého kraje