Chlapce zabil elektrický výboj, ještě než dopadl na zem. Dívku transportoval vrtulník ve vážném stavu do popáleninového centra v Brně.

"Dívka utrpěla zlomeninu bérce, ale hlavně těžké popáleniny elektrickým proudem po celém těle," popsal výsledek zřejmě milenecké tragédie jeden ze zasahujících záchranářů. "Stav děvčete je stále vážný," doplnil kolegu lékař brněnské fakultní nemocnice Martin Slezák.

Kvůli sebevražedným myšlenkám se již léčil

Studenta údajně dohnal k sebevraždě rozchod s dívkou. "Maturity se bát nemusel. Patřil mezi dobré žáky," podotkl jeden z jeho učitelů.

Ačkoliv policie nechce k případu sdělit žádné informace, Právu se podařilo zjistit, že mladík se své lásce svěřil. Dívce oznámil, že chce skočit ze stožáru v polích mezi Trutnovem a sousedním Starým Rokytníkem. Pak všem spolužákům rozeslal esemesky se stručným rozloučením.

Dívka se na místo ihned vydala a vylezla za ním na sloup, kde oba tragicky propojil elektrický výboj. Dívka po dopadu na zem ještě stačila zavolat mobilním telefonem záchranku.

"Léčil se, když kdysi podobný tehdy neuskutečněný sebevražedný pokus osnoval," charakterizoval mladíka jeden z trutnovských lékařů.

"Šlo o dopředu dobře promyšlený záměr. Smutnější o to víc, že možná zbytečně zmařil i další mladý život," poznamenal záchranář na adresu dívky, která bojuje o život v brněnské nemocnici.