Nováček si měl podle obžaloby v květnu 2011 říci o 25 tisíc korun za to, že svou známou nechá nahlédnout do trestního spisu, ve kterém figurovala jako obžalovaná. „Naznačil jí, že za finanční částku smete věc ze stolu,“ stojí v žalobě, kterou přednesl státní zástupce Vladimír Jan.

Realitní makléřka, kterou údajně Nováček o úplatek požádal, odmítla peníze dát. „Věděla jsem, že jsem se trestného činu nedopustila, a tak jsem mu hned řekla, že mu peníze nedám,“ vypověděla před soudem Šárka Skramušská.

Chtěli po mně, abych od policie úplně odešel. Odmítl jsem, chci se očistitobžalovaný

Nováček považuje obžalobu za komplot. Jeho bývalí kolegové a přímý nadřízený, se kterým „byl na kordy“, se mu prý tímto způsobem mstí.

Působil arogantně 

„Ženu, po které jsem měl chtít úplatek, jsem znal, a tak jsem nadřízené požádal, aby výslech vedl někdo jiný, jsem podjatý. Neuspěl jsem s tím," řekl u soudu Nováček, který vypovídal sebevědomě a místy působil arogantně.

Předsedu senátu Miroslava Čapka nařkl z možné podjatosti, neboť se prý s vedoucími činiteli teplické policie dobře zná. Po poradě s obhájcem ale námitku na podjatost nevznesl.

Policista je nyní postaven mimo službu a bere 50 procent platu. „Chtěli po mně, abych od policie úplně odešel. Odmítl jsem, chci se očistit," vysvětlil Nováček.

Soudní jednání je naplánováno ještě na středu. Soudce Čapek ale hodlá předvolat další svědky, takže rozsudek zajisté nepadne.