„V sobotu v 11:15 hodin přijali policisté z operačního střediska na linku 158 oznámení od obsluhy čerpací stanice Agip, která se nachází v ulici Londýnská v Liberci ve směru na Děčín, že se u stojanu nachází podezřelý černý kufr,“ uvedla policejní mluvčí Jana Světlá.

Policisté proto benzínovou pumpu uzavřeli a přivolali pyrotechnika. „Z kamerového záznamu jsme zjistili, že řidič, který tankoval, tak tento kufřík zřejmě vyložil z vozidla a odjel. Jednalo se o osobní vozidlo s cizí státní poznávací značkou,“ doplnila mluvčí s tím, že na místo nálezu byl vyslán také psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin a pyrotechnik.

„V kufříku byly kancelářské potřeby a osobní věci,“ prozradila mluvčí. Akce byla ukončena krátce před třetí hodinou odpoledne. Lidé se mohli vrátit domů a doprava byla obnovena.

„Pokud jsme přivolaní k nálezu neznámého předmětu, navíc v tomto případě na tak exponovaném místě, jako je benzínová pumpa, pak musíme přijmout veškerá opatření jak eliminovat možné nebezpečí. Musí být přivolán pyrotechnik, musí dojít k evakuaci obyvatel,“ dodala mluvčí Jana Světlá.