Potyčka se odehrála v září 2012 v klatovském klubu Střelnice. „Stál jsem v hloučku lidí, přistoupil k nám pan Charvát a bezdůvodně mě udeřil do obličeje,“ řekl u soudu poškozený Radek B. Jemu a státnímu zástupci dal soudce Jaromír Veselý v úterý za pravdu.

„Uznali jsme vinu výtržnictví a ublížení na zdraví. Udělili jsme trest osm měsíců se zkušební dobou jeden rok,“ řekl Právu Veselý s tím, že rozsudek je nepravomocný.

Charvát u soudu popisoval konflikt úplně jinak. Na chodbě diskotéky prý viděl rvačku mezi dvěma muži, přičemž jeden z nich, údajně Radek B., měl fyzicky navrch. „Napadeného měl v moci, tahal ho za tričko, vrážel s ním do zdi a něco na něj řval,“ uvedl Charvát s tím, že se oba muže od sebe snažil odtrhnout.

Bojovali v Afghánistánu i Jugoslávii 

Radek B. ho prý začal škrtit, a tak mu Charvát v sebeobraně uštědřil jednu ránu pěstí. Že Charvát jednal v nutné obraně, ale klatovský okresní soud neuznal.

Kuriózní je, že se Charvát i Radek B. v minulosti zúčastnili zahraničních misí české armády. Zatímco poškozený působil jako střelec v Afghánistánu, Charvát se podílel na třech misích na území bývalé Jugoslávie. Oba v souvislosti s tím prošli speciálním bojovým výcvikem i psychologickými testy.

Charvát byl navíc v minulosti jako policista vyznamenán medailí plzeňského krajského ředitelství za vynikající službu. Kvůli incidentu na diskotéce je ale od prosince 2012 zproštěn výkonu služby a pobírá padesát procent platu.

„Budeme čekat na pravomocný rozsudek, zatím ctíme presumpci neviny,“ sdělila Právu mluvčí krajského policejního ředitelství Ivana Telekešová. Pokud bude rozsudek potvrzen, Charváta pravděpodobně čeká propuštění.